Image

EL-CEZERÎ ROBOTİK AKADEMİSİ

Akademimiz Tire Şehit Mehmet Oruç İmma Hatip Ortaokulu bünyesinde gerçekleştirilen bir proje kapsamında oluşturulmuştur. Geleceğin mesleklerini barındıran yazılım alanında bir temel oluştrumak, robotk ve mekatronik sistemler alanlarında üreten bir nesil yetiştirmek için gerekli temelleri attığımız bir kurs sistemidir. Tire Halk Eğitim Merkezi, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz ve Okulumuz iş birliği içinde çalışarak bu alanlara ilgi duyan öğrencilerimize gerekli temel bilgileri kazandırmak hedefimizdir.

Cumhurbaşkanlığı himayesindeki "Bir milyon Yazılımcı" projesinden ilham alarak başlattığımız projemizde her biri bir dönem süren toplamda 4 kursumuz bulunmaktadır. İlk kursumuzda blok tabanlı kodlama ile yazılım dünyasına ilk adımı atıyoruz. Daha sonra blok tabanlı sistemlerle Arduino kodlama kursumuz ile robotik dünyasına adım atmış oluyoruz. Daha sonra C dili temelli Arduino IDE programı ile gerçek bir yazılımcı gibi kartlarımızı programlıyoruz. Son olarak da 3D tasarım ve yazıcı kullanımı ile gerçek projelerle ürünler oluşturuyoruz.

Tüm bu süreçler, bu alanda kabiliyeti olan, ilgisi olan ve geleceği inşa edecek minik ellerin kendilerini yetiştirebilecekleri bir ortam oluşması için planlanmıştır.

Hikayemiz

Akademi Faaleyetlerimiz.

Şimdi

Kurs

1. Seviye kurslarımız açılıyor, ve ilk defa 2. seviye kurslarımız da açılıyor.

Kurs-1

Başlangıç seviyesi olan ilk kursumuz tamamlandı.

Başlangıç

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı, Mart Ayında Başladık.

İlk kursalırımız 5. Sınıf II. Dönem öğrencilerimle başladı.

Eğitmenlerimiz

Alanında uzman Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz

Team

Göksenin OK

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Team

Melih KARA

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni